Turnaje starší přípravky pořádaný SK Hrachovec - hala Zašová (modří) hala Hustopeče n. B. (černí)

Jelikož máme v této kategorii starší přípravk dva týmy, uspořádali jsme turnaje pro oba v jednom víkendu. Vedoucí tým okresního přeboru - černí, jsme nasadili do turnaje s krajskou účastí do Hustopečí n. B. a tým modrých, který je ve stejné soutěži na 3. místě do zašovské haly. Od brzkého sobotního rána odstartoval turnaj pro okresní kluby, které jsme si pozvali do sportovní haly v Zašové, kde systémem dvou skupin po čtyřech účastnících, ze kterých mělo po odehrání základní části vzejít přerozdělením do Valašské ligy a Valašské ligy mistrů s následným vyvrcholením turnaje, vítězové klání.

Našim borcům se povedl postup mezi elitu z druhého místa, kde jsme porazili celek Prostřední Bečvy 5:3, posléze remizovali s TJ Kelč 0-0 a prohráli jen s TJ Val Mez U11. 2:5. V semifinále jsme narazili na silný celek TJ Jarcová.  Naši borci  prohráli gólem v samotném závěru 0:1. Zde je třeba uznat, že soupeř byl po většinu zápasu aktivnější. Bohužel jsme byli odsouzeni hrát o třetí místo v Lize mistrů a to s celkem Opatovic. Naše územní převaha a kombinační hra ztroskotala na brankové konstrukci či gólmanovi hostů a po ojedinělé chybě při rozehrávce na půli, jsme dostali branku z poloviny do odkryté svatyně, na kterou již naši borci nedovedli odpovědět. Čtvrté místo na turnaji bylo pro trenéry a fanoušky hořkým zklamáním.

Celkové pořadí turnaje:

Valašská Liga mistrů:

1. Jarcová, 2. Val Mez U11, 3. Opatovice, 4. Hrachovec

 Valašská Evropská liga:

1.Branky n. M, 2. Prostřední Bečva, 3. Val Mez U10, 4. TJ Kelč

Následovalo rychle přestěhování veškerého zázemí do Hustopeč, dokoupit zásoby do bufetu, označit kabiny, vylepit tabulky a rozlosování, nastěhovat lavičky a nachystat se na stejný kolotoč po celý den. Nedělní brzké vstávání, kdy jsme potkávali babičky jedoucí na ranní mši do kostela nebylo asi tak brzké, jelikož sotva jsme rozsvítili světla v tělocvičně začaly se sjíždět celky z celé Moravy.

Hned ve druhém zápasu nastoupili naši kluci proti FK Beskyd Frenštát. Vyhráli jsme vcelku s přehledem 3:0. Následoval zápas s FK Hodonín, ve kterém jsme podlehli smolně 0:1 a díky neproměněným šancím jsme si cestu do Ligy mistrů zkomplikovali. Poslední zápas ve skupině jsme narazili na hodně silný celek z Frýdku Místku, který drtil soupeře rozdílem třídy. Díky famóznímu výkonu brankaře Ondry Liebela a velké porci štěstí, ke kterému šli naproti svou bojovností všech kluků v týmu, jsme vyválčili remízu 1:1. Bohužel Frenštát dostal v poslední sekundě zápasu gól na konečných 2:2 s Hodonínem a náš sen dostat se do Ligy mistrů zhořknul. Z naší strany následoval zápas o postup do finále nižší evropské Valašské ligy, kde jsme uspěli s celkem SK Hranice 2:0.  Finálový boj s celkem MFK Vítkovice jsme začali obrovskými chybami v obraně a během minuty jsme prohrávali 3:0. Kluci již tahali nohy a zde byl radikálně vidět rozdíl mezi fyzicky silným a slabým týmem. Vítkovice hrály svůj standart po celou dobu turnaje, kdež to naše kondice po zápase s FM šla hodně dolů. Nebyli jsme již tak rychlí, v soubojích jsme byli pozdě a flinkali návraty k vlastní bráně. Výsledek 1:6 mluvil za vše.

Druhé místo v Evropské lize (celkové 6.místo ) bylo pro trenéry, stejně jako v sobotu mírné zklamání. Na vysněnou Ligu mistrů jsme tentokrát měli a alespoň 4. místo bychom si zasloužili.

Celkové pořadí turnaje:

Valašská Liga Mistrů:

1. Frýdek-Místek, 2. Val Mez U11, 3. Hodonín, 4. Brno-Bohunice

Valašská Evropská liga:

1. Vítkovice, 2. Hrachovec, 3. Hranice n. M., 4. Frenštát p.R.

Radek Vaigl

IMG-20220116-WA0001_2.jpg

IMG-20220118-WA0000_2.jpg

20220115_143544_2.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.