Vyjádření vedení SK Hrachovec k incidentu na tribuně během zápasu s Morkovicemi hraného 12. 8. 2023

Rozhodli jsme se touto formou vyjádřit se k incidentu, ke kterému došlo v zápase s domácím celkem FC Morkovice. chtěli by jsme uvést věci na pravou míru a dopátrat se viníka, který celý incident zbytečně vyprovokoval , každopádně jsme ochotni jakkoliv spolupracovat s Policií ČR tak s vedením FAČR – Zlín. Podotýkáme, že během utkání na hřišti nedošlo k žádnému incidentu  ani náznaku a utkání bylo hrané ve velmi sportovním duchu , o tom svědčí i udělení jedné žluté karty z řad domácích. Proto nechápeme nevhodné hlášení domácího hlasatele, který uvedl v druhém poločase po vstřelení branky do mikrofonů, že se těší na jaro, až Hrachovec sestoupí.
Dále již k incidentu:
K vyhrocení situace došlo po vstřelení páté branky, kde naši fanoušci zapálili 2 světlice (kouř nijak neohrožoval ostatní diváky na tribunce). Tohle je z naší strany snad jediný prohřešek, za který se domácímu celku a funkcionářům  omlouváme a jsme si vědomi chyby z řad našich fanoušků. Stav 0-5 a výše uvedená situace, zbudila u domácích příznivců, hlasatele, později i pořadatelů vyhrocení situace a napadení našich fanoušků, kteří se pouze bránili. Vše lze vzhlédnout na videozáznamu , který  byl pak náhle z neznámých důvodů přerušen. 
Jestli vadilo domácím pořadatelům, že přijela početná skupina hostujících fanoušků a byla poněkud hlučná (buben a trumpetky), podotýkáme, že slušně fandila a nikterak nikoho neurážela, měli lépe zvládnout své emoce a situaci uklidnit a né vyhrotit. Na místo toho jsme si vyslechli od místního hlasatele a domácích příznivců další spršku vulgárních výrazů a podněcování (víc zápis o utkání)  „ Ať už táhneme domů“ atd. proti našim fanouškům a hráčům i z řad UK. Chápeme frustraci domácích příznivců a pořadatelů z výsledku utkání, i my jsme byli průběhem utkání mile zaskočeni, ale podotýkáme, že naši fanoušci nevyhledávali žádný konflikt, seděli na jiné polovině domácí tribunky, kde byli domácími pořadateli usazeni na začátku utkání a svůj sektor nijak neopouštěli. Je pro náš tým a vedení klubu nepředstavitelné, že by jsme měli být kýmkoliv osočováni, napadáni a takto prezentováni  v médiích, či na tribunách v krajském přeboru. Celý tento incident vrhá špatný stín na náš klub na místo toho, abychom si užili, společně s fanoušky,  první výhry v KP a těšili se z předvedené hry, řešíme tuto zbytečnou, nemilou událost mimo hřiště.

Vedení SK Hrachovec

IMG_3635_2.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.