Vyjádření sudího Jana Filgase k utkání Hrachovec - Bystřice p. H.

Ve valašských fotbalových luzích a hájích se rojí pochyby o tom, zda měl za stavu 1:2 zahrávat domácí Hrachovec pokutový kop, po kterém vyrovnal na 2:2 a nakonec strhl vítězství v nastavení na svou stranu. Každý fanoušek valašského fotbalu nechť si udělá obrázek sám. Za www.valasskyfotbal.com jasný pokutový kop.

Vyjádření sudího Jana Filgase k utkání Hrachovec - Bystřice pod Hostýnem a inkriminované situaci z 86. minuty:

Byl to pro diváka pohledný zápas. Hosté přijeli s defenzivní taktikou, ale podnikali velmi nebezpečné protiútoky. Přestože asi nejen domácí fanoušci očekávali poklidné vítězství, opak byl v tomto případě pravdou. Hosté byli domácím dlouho vyrovnaným soupeřem, především jejich zahraniční akvizice byly vidět. V závěru zápasu se ale tlak Hrachovce výrazně stupňoval, posledních cca 20 minut měli domácí zcela ve své režii a hosté odolávali jen s vypětím všech sil. Faul hostujícího brankáře byl podle mě zcela jasný a neoddiskutovatelný. S odpískáním pokutového kopu jsem vteřinku čekal, protože nebylo jasné, jestli náhodou míč po hlavičce faulovaného hráče neskončí celým objemem v brance. Stoper hostů ho ale stihl nad brankovou čárou vykopnout. Kolega asistent dosažení branky nesignalizoval, takže jsem musel odpískat pokutový kop za přestupek brankáře. I z reakcí hráčů na hrací ploše jsem hned viděl, že to bylo správné rozhodnutí. Žádné dramatické protesty ze strany hostů nepřišly, což mě na hřišti uklidnilo, že jsem chybu neudělal.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.