SK Hrachovec "A" - TJ Vidče   8:0 (6:0)

Demolice Vidče

22. května 2022 si budou ve Vidči pamatovat hodně dlouho. Ač oslabený soupeř, to ale nikoho nezajímá, dostal v Hrachovci výprask a po slabém výkonu odjel domů s osmičkou na zádech. SK Hrachovci přitom stačil výkon v tréninkovém tempu a za soupeře vyčníval akorát Petr Mičkal, ostatní hráči by mohli hrát nanejvýš okres.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, hosté měli dva brejky, ale nic z toho nevytěžili. Hrachovec se rozjížděl pomalu, do 15. minuty nic moc, ale pak se roztrhl pytel s brankami. V 16. minutě centroval Škabraha a Orág otevřel skóre – 1:0. Hned z rozehrávky trefili hosté břevno, to ale bylo vše, co předvedli. Ve 29. minutě se po rohovém kopu nejlépe zorientoval v malém vápně Pryhara a zvýšil na 2:0. Ani ne za minutu převzal míč za vápnem Orság, neotálel a střelou zvýšil na 3:0. V 35. minutě Vala typicky po svém - 4:0. Další rohový kop a Solanský zvyšuje na 5:0. A jako hřebík do šatny dává Žák trestný kop z dvaceti metrů. Zde musím podotknout k hostujícímu brankáři, že tohle se musí chytat. Ale všechna čest, pět a čtyřicetiletý Mičkal se postavil do brány a určitě zabránil ještě většímu debaklu.

Ve druhém poločasu už Hrachovec polevil a hrál spíše na krásu, než aby soupeře dorazil. Až v 73. minutě centroval Vala a Pryhara na zadní tyči uklízí míč do sítě – 7:0. Pak přišel na hřiště syn nejlepšího střelce v historii klubu Libor Vrána mladší a hned vybojoval penaltu. Bohužel ale nezvládl sílu okamžiku a poslal míč vysoko nad. Nevadí, nic hrozného se nestalo. V 86. minutě se dočkal kapitán Škabraha, kterému před deseti minutami pro ofsajd gól neuznali, ale tentokrát již platil – 8:0.

Výsledek je nádherný, ale zápas se odehrál v tréninkovém tempu. Ale pozor, v neděli přijede Valmez „B“ a to bude jiný vítr, mladí hráči jsou běhaví a rychlí a hodně střelecky disponovaní.  Zápas se hraje netradičně v neděli v deset hodin na hřišti v Hrachovci. Pokud by se nám podařilo bodovat, udělali bychom další krok a to soupeři z první pětky hrající mezi sebou. Takže v neděli v Hrachovci.

Branky: 16. Orság, 29. Pryhara, 30. Orság, 35. Vala, 39. Solanský, 45. Žák, 73. Pryhara, 86. Škabraha

Sestava: Růžička – Varga David, Solanský (60. min. Brázdil Filip), Pryhara, Novák, Lušovjan (75. min. Vrána), Žák, Horák, Škabraha, Vala (80. min. Vozák), Orság (60. min. Janošek)

Trenér: Dušan Janošek

Vedoucí mužstva: Josef Stromšík