SK Hrachovec „A“ – TJ Sokol Francova Lhota   0:3 (0:1)

Neskutečné drama zažil během uplynulé neděle Hrachovec. Na tamním pažitu byl odehrán souboj dvou nejlepších týmů tabulky 1. A třídy. Dle mnohých se jednalo dokonce o utkání sezóny, co se valašského amatérského fotbalu týče. Tento duel byl totiž přímou bitvou o postup do krajského přeboru. Zatímco Francovce k avizovanému postupu stačil jeden bod za remízu, Hrachovec potřeboval nutně zvítězit za tři body.

Duel měl od prvních minut fantastickou atmosféru, která by se vyrovnala té na některých menších stadionech 1. ligy. Více jak šest stovek příznivců vidělo úvodní branku ve 20. minutě, kdy však rozhodně nebyli spokojeni domácí fanoušci. Francovu Lhotu totiž poslal do vedení Ondřej Filák. Zanedlouho po tomto momentu navíc přišla pro Hrachovec další rána. Jeho hráč Nazarii Pryhara totiž inkasoval druhou žlutou kartu, která se proměnila na červenou, a svůj tým tak oslabil. Paradoxně ale Hrachovec i přesto, že hrál v deseti, vůbec nepředváděl špatný výkon. Do konce poločasu si vytvořil několik zajímavých momentů, Francovka však těsné vedení udržela.

Do druhé půle ale domácí vlétli jako uragán. Dobrou čtvrt hodinu hosty tlačili a vytvořili si několik velkých příležitostí. Ta zřejmě nejslibnější skončila na vrchní tyči brankové konstrukce Francovy Lhoty. Poté ale hosté začali těžit z únavy Hrachovce a dostávali se do rychlých protiútoků. Jeden z nich, ten v 76. minutě, dokázal proměnit Radek Chmela a vypadalo to, že o vítězi druhé nejvyšší krajské soutěže je rozhodnuto. V ten moment ale opět sehrála svou roli nedisciplinovanost. Krátce před koncem totiž dostal druhou žlutou kartu Robert Zimek a rázem byly počty hráčů na obou stranách vyrovnány. Času už ale domácí moc neměli. Vytvořili si ještě jednu příležitost, kterou však zlikvidoval brankář Francovky. Z následujícího protiútoku dal svou druhou branku v utkání Ondřej Filák a velkolepé postupové oslavy mohly vypuknout.

Francova Lhota se stala vítězem 1. A třídy, a získala tak možnost postupu do nejvyšší krajské soutěže, tedy krajského přeboru. Zde mělo Valašsko dosud trojnásobné zastoupení. Valašská Polanka a VKK však letos sestupují, a zůstává tak pouze Brumov. Nyní se k němu přidá Francova Lhota. Ta ukázala, že by mohla být i v této kvalitní soutěži konkurenceschopná. 

Zdroj: Fotbal Jalovec

Sestava: Růžička - Pryhara, Šafář (46. Majštiník), Solanský, Volek, Šnajdr (65. Lušovjan), Varga (75. Janda), Horák, Škabraha (65. Novák), Žák, Orság (78. Janošek)

IMG_6821_2.jpg

IMG_6881_2.jpg

IMG_6974_2.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.