SK Hrachovec „A“ – SK Bylnice   7:2 (3:0)

Krásné nedělní odpoledne přijela do Hrachovce Bylnice, soupeř ze spodní části tabulky a nutno říct, že na úrovni okresního přeboru. Domácímu Hrachovci stačil k vítězství slabý výkon, soupeř přišel svůj zápas nějak odehrát.

Od 1. minuty jsme měli navrch, hosté zdržovali a Hrachovec v tempu starých pánů diktoval hru. První gól přišel po ruce jednoho z hráčů hostů a Orság penaltu proměnil – 1:0. Vzápětí Žák spálil tutovou šanci, Šnajdr místo střely volil přihrávku a Varga ve 200 % šanci ohrozil diváky sedící za brankou. Do poločasu se dvakrát trefil Žák a do šatny se šlo za stavu 3:0. I když jsme vedli, přístup některých hráčů byl laxní, ale na slabě hrajícího soupeře to stačilo

O poločasu jsme si řekli, že přístup se musí zlepšit, ale opak byl pravdou. Na začátku druhého poločasu jsme v rozmezí tří minut dvakrát inkasovali a Bylnice na pár minut ožila - 3:2. Nejdříve Pryhara vypustil souboj na půlce hřiště a v zápětí Solanský ztratil míč v pokutovém území, to jsou chyby, které se nesmí opakovat. V 58. minutě si hosté dali vlastní gól po centru Škabrahy -  4:2. Pak si na centr střídajícího Lušovjana naběhl Janda a bylo 5:2. Hattrick zkompletoval Žák – 6:2. V závěru zahodili šance Škabraha, dvakrát Vrána mladší, Žák, klidně se mohla čepovat desítka, ale nedůslednost hráčů a nedůraz v pokutovém území byly velmi špatné. V 90. minutě proměnil Janda pokutový kop po faulu na Škabrahu a skóre se zastavilo na stavu 7:2. A tento výsledek svítil dlouho do noci na světelné tabuli.

I když jsme podali takový výkon, na Juřinku a Francovou Lhotu to stačit nebude. Ještě jsme neprohráli, ale je třeba se probrat, je to několikáté varování. Teď přijdou jiní soupeři. Vidče, Vlachovice a Bylnice to byl okresní přebor a my hrajeme 1.A třídu.

Sestava: Růžička – Šnajdr, Solanský (60. Lušovjan), Šafář, Novák (74. Vrána), Varga David (60. Janda), Žák (81. Jirava), Michálek, Škabraha, Orság (74. Brázdil Filip) Pryhara

Trenér: Dušan Janošek

Vedoucí mužstva: Josef Stromšík

Hodnocení hráčů ve stupnici 1 – 10 (nejslabší až vynikající výkon)

Růžička - 3

Neměl skoro žádnou práci, přesto dvakrát inkasoval, druhý gól nebyla jeho chyba, ale první gól byl z malého vápna, na to mohl lépe reagovat

Šnajdr - 4

Zase stejná písnička, dopředu dobrý, dozadu nestíhal, pozdě se vracel, ve 20. minutě měl dostat žolíka, AR byl milostivý, tutovou šanci z prvního poločasu řešil špatně

Šafář - 5

V obranné fázi bez chyby, ale konstruktivní rozehrávka dopředu velmi špatná, nutno podotknout, že neměl několikrát komu míč posunout a tak volil dlouhý míč do země nikoho

Solanský - 2

Ve vzduchu s Šafářem kralují, ale rozehrávka špatná, neustále hrál dozadu s Růžičkou a dnes mu to vůbec nesedlo, na tento zápas musí brzy zapomenout

Novák - 3

Elegantní zpracování míče z těžkých nahrávek, ale to bylo vše, levá strana chodila po hřišti, rohové kopy jsou kopce, které letí hodinu, nebylo to dobré

Varga - 4

Po třech letech mohl skórovat, snaha mu nelze upřít, bojoval, snažil se, ale na lepšího soupeře by to nestačilo, přesto jeden z mála, kdo měl nasazení

Žák - 6

Dal 3 góly a další 4 zahodil, stačil mu k tomu pohodový přístup, na Juřinku by to ale nestačilo

Pryhara - 3

Dopředu vynikající, vyvezení míče velmi dobré, ale bránění? Vůbec nebrání a jeden gól jde na jeho vrub, vypustil souboj ve středu hřiště a celý zápas nebránil, nenabere si hráče při ztrátě míče, zvažoval jsem, že ho dám dolů z hřiště, ale pak jsem ho posunul na stopera

Škabraha - 3

Chodící levá strana, v první půli se s Novákem zdržovali před tribunou, jo, bylo tam hodně diváků. Druhý poločas už začal více běhat, čtvrtý gól zařídil, pak penaltu, ale tutovku zahodil, tak zkušený hráč to musí proměnit, znovu to, co u ostatních – na Juřinku to stačit nebude a na Francovku už vůbec ne

Michalák - 3

Střed hřiště špatný, s Nazarem si nerozuměl, špatné bránění, dlouho držel míč, na druhé straně se pořád nabízí a chce hrát, dnes to ale nebylo dobré

Orság - 3

Penalta 1:0, toť vše, pořád v ofsajdu, balon sice podržel, ale byl tam sám, Žaky se stahoval do středu a chodící hráči ho nedoplnili, zase znovu – na Juřinku to stačit nebude!!!

Janda - 6

Takhle si představuji střídajícího hráče, nabízel se, chtěl hrát, nebál se souboje, u čtvrtého gólu soupeře donutil k trestňáku, pátý gól dal hlavou a své dobré účinkování zakončil proměněným pokutovým kopem

Lušovjan - 6

Další velmi dobré oživení sestavy, aktivní, velmi dobrý, Jandovi posadil na hlavu bonbónek, několik dobrých míčů čepoval do vápna

Brázdil - 3

Patnáct minut makal, ale za tak krátkou dobu neměl co ukázat

Vrána - 3

Patnáct minut a dvě tutovky, to by byl dobrý majstrštyk, ale vždy se podělal, škoda, aspoň jednou to tam mohl uklidit

JIrava - 3

Osm minut odehrál, Jarek Vrána musí něco poslat, první start za muže v patnácti  letech, kdo to tak má?