U 11 Starší přípravka SK Hrachovec 
Trenéři : Michal Orság a Radek Vaigl
Vedoucí mužstva : Tomáš Koryčanský

Ročník 2021/2022 jsme zahájili prázdninovým zahraničním turnajem v polské Wroclawi. Autobus plný hráčů, rodičů a trenérů nabral severní kurs a vyjeli jsme do neznáma. Děti byly poprvé na větším mezinárodním turnaji a nevedly si vůbec špatně. Na podivná pravidla, která byla nastavena, jsme velmi krutě doplatili a de facto v první hrací den se smířili s tím, že o dalším našem postupu rozhodnou výše nasazené celky. Herně jsme byli konkurence schopní snad všem týmům, kromě absolutního vítěze Akademie Wroclaw, se kterým jsme prohráli 4:1. Plní dojmů a krásných zážitků, o kterou se postarala hlavně skvělá parta rodičů, jsme se vrátili domů jako morální vítězové. Všichni zdraví, nikdo nechyběl a děti znalé páru polských slovíček.

V Létě jsme připravili pro naše borce každoroční soustředění na chatě ve Veselé-Hrachovci-Vichury. Vyvrcholením byl pro nás zápas s FC Baníkem Ostrava U 11 ve Viganticích, kdy jsme podlehli 12:4 (poločas 4:2). I přesto byl zájem dětí a nově příchozích hráčů tak enormní, že nás vše kolem přivedlo na spásnou myšlenku.  Po poradě s vedením klubu a trenéry jsme poprvé v dějinách našeho klubu přihlásili 2 celky v jedné věkové kategorii. 24 dětí bylo takto podle ročníku narození rozděleno do dvou týmů s názvem SK Hrachovec modří 2012 +3 povolené výjimky a SK Hrachovec černí rok narození 2011. Třífázové tréninky a nadšení našich borců dopadlo následovně:

Modří – jsou s 5 výhrami a 3 porážkami na 3. místě  se skóre 80:54
Černí – jsou s 8 výhrami, žádnou porážkou a skóre 139:30 na 1 místě.
Největší výhra byla proti celku Valašské Meziříčí U10 B  4:33.

Našimi nejlepšími střelci jsou Petr Jaroš 47 branek, Vojtěch Štach 22 branek a Šimon Baroch 20 branek.
Každopádně by tohoto úspěchu nedosáhli bez ostatních výborných spoluhráčů, včetně skvělého talentu v brance v podobě Ondry Liebla ml. 

Další turnaj, na který jsme byli pozváni, se uskutečnil v Opatovicích. Osm celků, kde hrál každý s každým. Krásné počasí a super zázemí čekalo na naše borce elita okresu Přerov. Hráli jsme líbivý fotbal, poráželi soupeře někdy i rozdílem třídy, až jsme si tak jako pokaždé vybrali slabší chvilky v rozehrávce a zakončení. Druhé míso za Kozlovicemi bylo hořké zklamání.

Turnaj na Juřince, kde nás pozval tým U10 Valašského Meziříčí (o 1 rok mladší), byl pro nás asi nejlepším odehraným turnajem. Porazili jsme  v prvním kole borce z Baníku Ostrava, Opavy, Nového Jičína, Zlína a Valašského Meziříčí. Následně v druhém kole jsme vše vyhráli mimo remízy s Valašským Meziříčí a těsné prohry s Baníkem Ostrava. Celkově 1 místo.

Menší turnaj jsme zorganizovali také u nás v Hrachovci, kam jsme si pozvali týmy Valašské Meziříčí U 10 , FC Frenštát p/R  U 11 a FC Vsetín U 11. Po nečekané těsné prohře s VM, jsme remizovali s Frenštátem zvítězili se Vsetínem (2 místo).

Poslední turnaj byl již po ukončení podzimní sezóny a zajížděli jsme do Olomouckého kraje a to do Troubek u Přerova. Ze 7 zápasů jsme dostali pouze 3 branky, ale naše trápení v koncovce na lepší než 3 místo nestačilo. Sice jsme porazili vítěze turnaje FC Viktorii Přerov, ale v posledním utkání jsme byli poraženi 1:0  jedinou střelou na našeho brankaře týmem SK Újezdec.

Bohužel další turnaje byly díky opatření zrušeny, ale i tak máme z celé sezóny a hlavně s dětí a přístupu rodičů výborný pocit. Jelikož po dlouhé době se nám v Hrachovci líhne ročník, který může s přehledem hrát krajské soutěže a doplnit později A tým mužů. Chce to jen jedno ….makat, makat, neusnout na vavřínech a přistupovat ke každému zápasu s pokorou a respektem.

Michal Orság a Radek Vaigl

IMG-20210702-WA0007_2.jpg

IMG-20210702-WA0002_2.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.