Mladší žáci – podzim 2021

Podzimní část sezóny 2021/2022 byla opět ovlivněna coronavirovou pandemií, ovšem naštěstí ne v tak velké míře, jako předchozí rok. Na podzim se nám nepodařilo odehrát pouze jediné utkání, které jsme byli nuceni odložit. Věřme, že se v této sezóně odehraje i jarní část soutěže a že se i v zimě budeme moci pilně připravovat na jaro.

Přípravu na tuto sezónu jsme zahájili v polovině srpna se 14 hráči, což bylo při systému 7+1 dostatečné množství. Během podzimu jsme se ovšem velmi brzy vinou zranění a nemocí dostali na 10 - 11 stabilních hráčů, s kterými se dalo počítat. Neměli jsme tolik hráčů na střídání, ovšem o to více si kluci, kteří na zápasy chodili, zahráli. A musím říct, že se během podzimu zlepšovali zápas od zápasu. Výsledkově se nám příliš nedařilo, ale velkou měrou to bylo ovlivněno zavedením nového pravidla, kdy mohli do utkání zasáhnout až tři hráči ze starších žáků (r. 2008). My jsme tohoto pravidla využívali minimálně a prostor dostávali, až na malé výjimky, výhradně hráči r. 2009 a 2010. Ovšem co se týká výkonu, bojovnosti, nasazení a také míry fotbalové kvality, to bylo z mého hlediska velmi dobré, v některých utkáních opravdu vynikající. Jsem si jistý, že tohle se v budoucnu kladně projeví na výkonech jednotlivých hráčů.

Je před námi zimní příprava. Věřím, že se budeme scházet v co největším počtu a kvalitně se připravíme na jaro, kdy bychom se opět měli výkonnostně posunout o další stupeň výše.

Tomáš Brňovják, trenér mladších žáků sd. Zašová/Hrachovec

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.