Hodnocení jarní části 2022 1/2

Jarní část Datart 1. A třída skupina A začala v Horní Lidči remízou 1:1, kdy z penalty po faulu na Šafáře proměnil pokutový kop nováček z Ukrajiny Pryhara a zachránil alespoň jeden bod. Když Francovka v neděli vyhrála s Valašským Meziříčím 2:1, zvýšila svůj náskok na šest bodů a zdálo se, že půjde do trháku. Opak byl pravdou, Hrachovec nejprve zvítězil v Kelči 1:3, vzápětí ztratil doma s Podlesím, když v 88. minutě získalo vedení po nešťastné vlastní brance Volka. Pak ale přišel uragán v podobě osmi utkání bez ztráty kytičky. Nejprve jsme deklasovali Vlachovice 6:0, v Příkazech jsme vyhráli se štěstím 1:2, taktéž za týden doma s Kateřinicemi 3:2. Sedmého května nás čekal velký zápas ve Viganticích a dá se říct, že to byl nejpovedenější výkon hráčů Hrachovce. Debakl 1:5 si budou ve Viganticích dlouho pamatovat. Po tomto zápasu jsme porazili Rožnov 4:1, Vidče 8:0 a tom se mohla klidně čepovat desítka. Pak jsme zvládli derby s mladými hráči Valmezu 4:0 a dovršili výpraskem Bylnici v podobě výsledku 7:2. Po tomto zápasu jsme se dostali do čela tabulky, ale tady se motor hrachoveckého fotbalu pomalu začal zadrhovat. Na Juřince jsme předvedli tristní výkon a prohráli 2:1., když domácí srovnali osm minut před koncem. Byla to škoda, protože remíza by dávala větší šance do posledního zápasu.