1957 – 1960 úspěchy koncem padesátých let

Velkou osobností tohoto období se na trenérské lavičce stává p. Nepustil, pod jehož vedením mužstvo dosáhne velmi dobrých výkonů. V roce 1957 se začíná v našem klubu utvářet silný a kvalitní celek, který později svede boj o čelo tabulky soutěže, ale vezměme to popořádku.

V roce 1957 přichází do mužstva Kabeláč Jos., Grygar Pavel, Rada Jiří, Hrabovský Eda a Skýpala St. O rok později je mužstvo posíleno o Kabeláče K., Konvičného A. a Štencla. V roce 1959 se v mužstvu objevují Knápek, Ručka M., Rybár Láďa, Vlček Ota a Pobořil L.

Velkými posilami v sezóně 1959 – 1960 byli Milec M. a Huňády Štefan, kteří absolvovali ve Val. Meziříčí vojenskou základní službu a stali se oporami mužstva.
Byla to právě meziříčská Dukla, která zvítězila a zajistila si postup v tomto ročníku soutěže.
Hráči hrávali nejčastěji ve složení: Kabeláč K., Grygar P., Vaigl St., Bechný, Stromší, Rybár, Kabeláč J., Milec M., Štengl, Huňády, Rada J. Dále do kádru patřili Knebl L., Korabečný, Vaculín, Hrabovský F., Matušík S., Stolař M., Ručka M. a Knebl E.

Nejlepšími střelci tohoto období byli: Milec, Štengl a Kabeláč J. Mimo mistrovské soutěže se mužstvo zúčastnilo i několika turnajů, mimo jiné za zmínku stojí turnaj v Zašové, kde po vítězství nad Hodslavicemi, které hrály II. třídu, se naši hráči utkali ve finále s Jablůnkou, která hrála I. třídu, a po velmi slibném poločase 1:0 pro nás, jsme nakonec prohráli 1:5.

Almanach_08.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.