Období 1949 – 1956

V roce 1949 jsme sehráli 23 zápasů mistrovské soutěže a 4 zápasy přátelské. V soutěži jsme 11 utkání vyhráli, 3 výsledky byly nerozhodné a v 9 utkáních jsme odešli poraženi. V těchto zápasech se vystřídalo 22 hráčů: Došek, Staveník, Vašica, Dobiáš K., Stolař, Zetek, Bártek, Konvičný, Vaigl C., Křenek, Horák, Vaigl S., Sadílek E., Dobiáš V., Konvičný E., Dobiáš A., Sadílek J., Pustějovský, Pilař, Stromších, Kovář a Vašát.

Tento rok byl bohatý nejen na góly, ale také na povodně, které měly za následek značné poškození hřiště. Museli jsme si na další činnost a výdaje uspořit nějakou tu korunu z jiných zdrojů. Divadelní soubor při SK sehrál dvě divadelní představení, pracovalo se v družstevní prádelně a na úpravách hřiště bylo zdarma odpracováno 950 hodin. 
V tomto roce klub pořádá bleskový turnaj, ve kterém soutěží družstva Val. Meziříčí, Jarcové, Bartošovic a náš SK. Skončili jsme čtvrtí, neboť v utkání o postup do finále jsme nedokázali vstřelit ani branku, a prohráli jsme 1:0.

Rok 1950 nezačal pro náš klub nadmíru šťastně. Po utkání Vidče – Hrachovec, několik hostujících hráčů napadá rozhodčího a výrok nadřízených orgánů byl pro některé hráče velmi přísný – (doživotní) zákaz startu ve fotbalové mistrovské soutěži. Tato událost a také odchod několika hráčů základní sestavy na vojnu přiměla výbor SK s vedením závodu TESLA Val. Meziříčí ke sloučení těchto klubů a pod hlavičkou a org. vedením TESLY Val. Meziříčí se na našem hřišti hraje fotbal až do roku 1955.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.