Období 1944 – 1948

V tomto období došlo ve výboru i v kádru k velkým změnám. Byla velmi složitá situace také v mistrovské soutěži. Po podzimu roku 1946 se naše mužstvo ocitlo na posledním místě soutěže. Jen obětavostí a velkým úsilím hráčů se nakonec podařilo II. třídu pro Hrachovec zachránit. V červnu téhož roku se vrací z vojny Zetek, který mužstvo posílil a uvedl do bývalé herní pohody. V září však odchází do Bartošovic tři hráči základní sestavy, Dobiáš V., Dobiáš Sv. a Vačica M. Dále také odchází Fr. Nachtman do SK Poličná. Posilou se stává Vl. Balcar z SK Dobruška. V podzimní části mistrovství roku 1947 bylo sehráno 9 zápasů, 4 vítězné, 3 remízy a 2 prohrané. Celkové páté  místo předznamenávalo dobrou připravenost mužstva.

Na valné hromadě dne 18. ledna 1948 byl do funkce předsedy zvolen p. Hrobař, neboť čestný předseda p. Ležák se dále nemůže věnovat funkci z důvodu zaměstnání. Ostatní členové byli zvoleni takto:

Hanák F., Vaigl E., Baigl C., Křenek K., Křenek J., Vašica B., Dobiáš A., Skalka K., Vávra J., Adámek B., Zetek J., klubový kapitán mužstva: Balcar.

Almanach__12.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.