Rok 1943 – Otevírání hřiště

SK Hrachovec byl přijat jako řádný člen S.Ž.F a člen Čes. S.F. 2.února 1943. Jelikož mnoho hráčů hrálo v okolních obcích, nastala pro výbor velmi těžká a diplomatická práce ohledně přestupů těchto hráčů do SK Hrachovec. První jednání proběhlo s SK Zašová, kde hráli: Křenek Karel, Zetek a Vaigl. Byli uvolnění za náhradu 800 korun a odehrání zápasu. Potom se jednalo s SK Dolní Bečva ohledně obránce Aloise Truleje, i tento hráč byl uvolněn, stejně jako Dobiáš Jan, který oblékal dres SK Křivé. 
Koncem února byl kádr mužstva kompletní, avšak před SK stál nemalý problém, který se týkal dokončení a úprav hřiště. V té době málokdo věřil, že do prvního mistrovského zápasu, který se měl hrát 11.4.1943, bude hřiště připraveno na prvního soupeře a to SK Hodslavice.
A skutečně na tento den bylo hřiště upraveno na velmi pěkné úrovni. Po levé straně hřiště, uprostřed, stála šatna s místnostmi pro domácí, hosty a rozhodčí. Všechny tyto úpravy a práce stálo mnoho úsilí a obětí, za což těm nejaktivnějším patří srdečné poděkování jménem obce, i jménem fotbalových příznivců. Mužstvo SK Hrachovec v tomto roce, mimo jarní část soutěže, sehrálo i zápasy „Mynářova zlatého poháru“, ve kterém nejprve zvítězilo nad sousedním SK Křivé 4:2 a pak podlehlo SK Valašské Meziříčí 5:1. Dobré výsledky mistrovské soutěže, ve které mužstvo třikrát zvítězilo, třikrát remizovalo a třikrát odešlo poraženo, přilákaly více než 1500 diváků na otevírací zápas nového hřiště, kdy jako soupeř SK Hrachovec byl pozván divizní celek SK Vsetín. Fotbal to byl velmi pohledný, a pamětníci jistě potvrdí, že nejen ze strany vsetínských, ale i našich fotbalistů, kteří se blýskli několika krásnými fotbalovými akcemi. I když výsledek vyzněl jednoznačně pro SK Vsetín (6:0), každý divák odcházel s nádhernými pocity z velkého fotbalového utkání.

Sestava SK Hrachvec:
Křenek K., Došek L., Dobiáš S. Drahoňovský, Staveník, Zetek G., Jurečka, Bártek, Konvičný.


Almanach_03


inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting