Mistrovská soutěž – 1943-1944

22. srpna 1943 začínala další, tentokráte kompletní mistrovská soutěž. Do nového ročníku soutěže bylo mužstvo posíleno Zdenkem Staveníkem a Cyrilem Jurečkou, který hrál do této doby v SK Krhová. Dále byl získán z SK Slávie Vysoká Zdenek Gerla. V podzimní soutěži III. třídy sehrál SK Hrachovec celkem 19 utkání, z toho 18 vítězných! Jeden zápas skončil remízou. Těmito skvělými výsledky si naši fotbalisté vybojovali první místo s tříbodovým náskokem před Velkými Karlovicemi a čtyřbodovým bodovým rozdílem od SK Poličná. Do dalšího fotbalového mistrovství šel náš SK s velkými cíli a předsevzetím udržet překrásné první místo, což bude těžké, a proto bylo nutno mužstvo posílit. Jedním z těch, který měl být oporou mužstva, se stal František Nachtman. Potom postihla mužstvo citelná ztráta odchodem Zdenka Staveníka do SK Valašské Meziříčí. I odchod obránce Truleje narušil harmonii a koncepci mužstva. Naše mužstvo nakonec v soutěži obsadilo druhé místo.